Ugrás a fő tartalomra

Bemutatkozás

Kedves Olvasó!

     1987-ben kezdtem kendózni. Az eltelt időszak alatt számos cikket írtam honlapokra, újságokba, könyvekbe és elhatároztam, hogy mostantól ebben a formában szeretném publikálni gondolataimat. 



1975-ben születtem Budapesten. 1987 augusztusában kezdtem kendózni a Győri Vaskakas Kendo Klubban. 1994-ben átigazoltam a győrzámolyi Szigetközi Junior Kendo Klubba, ahol a versenyzés mellett 1996 óta edzősködni kezdtem. 1994-től 2008-ig a Magyar Kendo Válogatott versenyzője voltam. 

1998 áprilisától egy évet Japánban a Nemzetközi Budo Egyetemen töltöttem kendót, japán nyelvet és japán kúlturát tanultam. 2006-ban megalapítottam saját klubomat az Arrabona Kendo Klubot. 
Versenyzőként felnőtt egyéni kategóriában 1998-ban Európa bajnoki bronzérmet szereztem, majd 2001-ben Európa Bajnoki aranyérmet. Tagja voltam az 1997-ben a kyotoi Világbajnokságon “Second Division”-ben aranyérmet nyert csapatnak és a 2002-es Európa Bajnok csapatnak. Többször nyertem Magyar bajnokságot. 

2008 július-2012 augusztusig a Férfi Kendo Válogatottnál dolgoztam edzőként. 

Sportban elért munkámat a Magyar Köztársaság Ifjúsági és Sportminisztériuma 2001-ben Miniszteri kitüntetéssel jutalmazta, 2002-ben pedig Sport Nívó díjat kaptam.

2009-ben jelent meg első könyvem Kendo A Japán Vívás címmel. 2012-ben a második könyvem Kendo Kata címmel.
2010-ben kendo 6. dan fokozatra sikeres vizsgát tettem, majd 2011-ben a Japán Kendo Szövetségnél renshi tanári fokozatot szereztem.
2016-ban kendo 7.dan fokozatra sikeresen vizsgáztam. Jelenleg a budapesti Happu Fudó Kendo Klub tagja vagyok. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Történetem, hogy miért is nem lehetek egyelőre Kyoshi a Magyar Kendo Szövetségen keresztül

Történetem, hogy miért is nem lehetek egyelőre Kyoshi a Magyar Kendo Szövetségen keresztül Kyoshi: A Japán Kendo Szövetségnél létezik egy Shogo vizsgarendszer, amit hívjunk a könnyebb érthetőség kedvéért tanári fokozatnak a kendóban. Renshi, Kyoshi, hanshi fokozatok léteznek. Mindegyik fokozatnak megvan a maga feltételrendszere és megvan a szabály arra, hogy milyen vizsgát kell tenni ahhoz, hogy viselhessük ezt a fokozatot. Kyoshi fokozat esetében a feltételek a következőek: Kendo renshi 7 dan fokozattal kell rendelkezni, aki a 7. dant legalább két évvel ezelőtt-jelenleg 2021. november 30 előtt - szerezte meg. Kitétel az, hogy a jelentkezéshez szükséges renshi fokozatot a Japán Kendo Szövetségnél kellet megszerezni. Illetve a jelentkezéshez csatolni kell az adott ország szövetségének elnökének ajánlását, amiben igazolja, hogy az alábbi feltételeknek megfelel:  Azok, akik képzett Kendosok, akik elsajátították a Kendo Jitsugit és annak elméletét, és akik józanul élik életüket-szerintem

Mit jelent a 7.dan?

A kendónak van egy része, ami arról szól, hogy vizsgákon bemutassuk tudásunkat, bizonyítva magunknak, hogy sikerült eljutnunk a következő szintre. A kezdők a kyu vizsgákon, a haladók a dan vizsgákon bizonyíthatnak.  Sokszor hallom vizsgákon, hogy miért nem sikerült, amikor én annyiszor eltaláltam a másikat, jobban támadtam, mégis megbuktam…stb, kérdéseket, és keressük a válaszokat. Meg kell érteni, hogy a vizsgán nem a mennyiség, hanem a minőség lényeges. A minőségre kell törekednünk, hiszen a vizsgáztatók is a minőséget keresik a vívásunkban. Igaz, véleményem szerint amúgy is, a napi gyakorlás során is a kendónk minőségének fejlesztése a lényeg, vizsgától függetlenül. Ne a vizsga miatt kendózzunk, hanem azért mert szeretünk kendózni és a minőségét szeretnénk a vívásunknak fejleszteni. A dan fokozat egyfajta tapasztalat. Tudás és tapasztalat. A dan fokozat a kendo kúlturában az oktatók fokozata. Minél jobban érti a kendót, annál magasabb fokozatot birtokol, viszont ez feltételezi
Az előző blogbejegyzés margójára: Írásomnak nem volt célja az MKSZ vezetőségének rossz színben történő feltüntetése.  Amennyiben ők mégis úgy érezték, azért elnézést kérek.  Erdélyi Gábor